Dålig på att uppdatera bloggen
Kategoriserad i Aktuellt, Jag själv, Semester, Vardagen, jobb
Vem är du som läser min blogg? Vad heter du, var kommer du ifrån, hur gammal är du? Hur kom det sig att du hamnade här? Berätta mer genom att lämna en kommentar till detta inlägget.

Jag är dålig på att uppdatera min blogg men jag skyller på att jag nu haft semester i tre veckor och valt bort datorn framför andra mer intressanta och roliga saker, så som att slappa. Så därför kommer jag så här i efterhand uppdatera bloggen så ni som finner det intressant kan se vad som hänt under de här tre veckorna.
I morgon måndag är det dock slut på semester och ledighet, då börjar sommarjobbet. I Sju veckor framåt blir det att ”slita” som ett djur med att pyssla om pensionärer. Det blir nog tufft. Jag har bestämt mig för att detta blir sista sommaren, på ett tag, som jag jobbar. Nästa år tänker jag vara ledig hela sommaren, bara slappa, ta det lugnt och fira min examen med en resa långt, långt bort (dock ej utanför Europa).
Etiketter: blogg, bloggen, datorn, europa, månad, pensionärer, resa, Semester, slappa, sommar, sommarjobb, uppdatera
Andra inlägg som kan vara av intresse
Senaste inläggen i bloggen
Lämna en kommentar
Tips! Visste du att också du kan skaffa en snygg, valfri, bild som syns när du skriver kommentarer på Internet, så som jag har här intill höger? Gå in på Gravatar.com och registrera dig så blir du också en i gänget med egen kommentarsbild.

