Flöden som inte flödar
Kategoriserad i Om bloggen
Vem är du som läser min blogg? Vad heter du, var kommer du ifrån, hur gammal är du? Hur kom det sig att du hamnade här? Berätta mer genom att lämna en kommentar till detta inlägget.
Flöden, Feeds som det heter på engelska, är ett sätt att prenumerera på inlägg från exempelvis bloggar och genom bland annat särskilda program kan man sedan snabbt och enkelt få upp alla flöden och lika enkelt se om något nytt inlägg tillkommit. Här kommer en stor nackdel in med WordPress, den producerar bristfälliga flöden som har kodningsfel och därmed inte blir validerade. Jag har försökt hitta lösningar på problemet men ännu har jag inte haft tur, kanske har du något förslag? Mitt problem blir att när inte flödet blir validerat så kommer jag inte heller att visas och/eller accepteras på vissa sajter.
« Socialtjänstlagar, LSS, LASS, färdtjänst och bostadsanpassning
Andra inlägg som kan vara av intresse
- Att hitta nya saker att pillra med…
- wwww.aftonbladet.se
- Snart kommer det lite nytt…
- All denna spam…
- Småpillra…
Senaste inläggen i bloggen
Lämna en kommentar
Tips! Visste du att också du kan skaffa en snygg, valfri, bild som syns när du skriver kommentarer på Internet, så som jag har här intill höger? Gå in på Gravatar.com och registrera dig så blir du också en i gänget med egen kommentarsbild.

